רק רציתי להגיד ש.......

אז כאן נשתף את חברי וחברותי במספר טיפים פשוטים, דגש על פשטות, דגש על ישימות.

טוב אז התחלנו ללכת או שבכוונתנו להתחיל ללכת אוטוטו, לצאת למסע מרתק אשר מהותו ותוצאותיו בידינו בעיקר, מסע לעולם העסקים.
איזה עסק להקים ? באיזה תחום? ללכת עם מה שאוהבים, כן אוהבים, עסק שהמחשבה עליו מקפיצה אותנו השכם בבוקר מהמיטה, עסק אשר מעבר לפרנסה החשובה מהווה גם משחק ותענוג עבורנו, עם משהו בו יש לנו יתרון יחסי, משהו בו נוכל להצטיין לעומת האחרים, בעינין היתרון היחסי, מזכיר לי את 2 החברים שהלכו בג'ונגל ומרחוק ראו פנתר ( 120 ק"ג של שרירים, מפתח מהירות של 40 קמ"ש, טורף מושלם) אחד החברים מתישב על הריצפה ומתחיל לנעול נעלי ריצה, תגיד אומר חברו אתה חושב שתשיג את הפנתר? לא, אני צריך להשיג רק אותך

מה הכי חשוב בניהול עסק?

השאלה הראשונה מה הכי חשוב? ובכן אין הכי חשוב, הכל חשוב ממש תזמורת גדולה המנגנת בהרמוניה מושלמת מנגינה מרתקת, ואשר כל כלי תורם לשלמות, יחד עם זאת אין ספק שיש דברים בהם יש להתמקד בתחילת הרצת העסק ולאחר מכן לעבור ללב העינין שזה שיווק, שיווק, שיווק, ועוד פעם לאלו ששכחו .........שיווק, אגב המילה שיווק קצת מחוץ להקשר, מאחר ובעסקים בגודל קטן ובינוני עוסקים בעיקר במכירות (שזה הצעדים הטקטים) בה בשעה ששיווק זה הצעדים האיסטרטגים.
ובחזרה לעיניננו, בחרנו מיקום, ריהטנו אותו, בחרנו לעצמנו רואה חשבון / יועץ מס / מנהל חשבונות, בחרנו מחשב תוכנה, ודי להשקיע זמן בצבע הריהוט והתאמת המדפסת למיקום הדלת, לא שאלו לא דברים חשובים, אבל משם לא תגיע פרנסה, מה מוכרים אנחנו כבר יודעים (אני מקווה) כעת בנוגע לאיך, על זה נדבר הרבה.

כמה מילים על העתיד, שלכם


ביטוחי פרט – מנהלי, פנסיה, סיעוד
לאחרונה נתקלתי במקרים נוספים בו אנשים ונשים מהטובים ביותר מקלים ראש באחד הנושאים המורכבים והחשובים לעתידם.
תוצאת ההתנהגות הזו מתגלית בגיל 67 או לאחריו, ואז תיקון לא יכול להתבצע, מאוחר מידי.
כוונתי לבדיקת פוליסות הפרט כאשר תחת הגדרה זו נופלים ביטוחי מנהלים, קופות גמל לקיצבה, תוכניות פנסיה, ביטוח סיעודי, ביטוח רפואי (כל מה שהוא לא ביטוח רכוש, בית, מכונית).
בשעה שאנחנו מתעתדים לרכוש רכב מיד שניה ניקח אותו לבדיקה עליה נשלם, ניקח אותו למוסך בו טופל ונשאל, ומה לא? הרי זה רכב.
כל פוליסות הפרט לבדוק? הרי הסוכן אמר בפירוש שיש לי את הפוליסה הכי טובה, ובהגיעי לפנסיה אחיה כמו מלך, ואפילו אישתי שמעה אותו אומר זאת.
אז זהו שלא סוכן הביטוח (במקרה שהוא מבין, וזה לא תמיד), הוא לא זה שייעץ לכם ויבחון את פוליסות הפרט, פרנסתו תלויה בהם.
חשוב, חשוב, חשוב לקחת יועץ ביטוח אשר את שכר טירחתו יגבה מכם, זה יועץ בלתי תלוי בחברות הביטוח, ויבדוק את כל הפוליסות ומידת התאמתם לצרכי המשפחה, ובדיקה שכזו מוטב שתעשה כל 5 שנים לפחות.
זה עולה כסף, ושווה זהב

מטרות


לאן הולכים? איך הולכים? הגענו לנושא הראשון שהוא המטרות של העסק, לאן אני רוצה להגיע עם העסק? מה התוצאות שבהשיגי אותן אהיה מרוצה? מטרות מן הראוי שתהינה מוצגות בכתב, קצר, ומכומתות, אין בושה בכך שהמטרות תוצגנה מול השולחן בו אנו יושבים, כמו גם במטבח ביתנו " המטרה להגיע השנה למחזור בן מיליון דולר, ולהעמיד את כמות הלקוחות על 100" קצר,שקוף, ברור, מכומת, ובכתב, אין בעל פה.
המטרה מידי שנה צריכה לגדול, לגדול במידה סבירה ראלית, אבל גידול שמצריך מאמץ, ולא גידול שהיה מגיע בין כה וכה, אל לנו לדרוך במקום.
כל התהליך של ניהול העסק מוכרח שיהיה בו אלמנט המשחק, אלמנט ההנאה, כיף, הזכרנו את זה שקמים בבוקר בזינוק מהמיטה כולל בימי חורף גשומים ביודענו שלפנינו יום של הנאה שגם יתרום לפרנסת משפחתנו.
בעינין המטרות אמירה קצת פילוסופית סליחה על הביטוי, מטרת העל של העסק מן הראוי שתכלול בסיכומו של דבר את כל הסובבים, משפחה, עובדים, ספקים, איכות סביבה, קהילה,שלטונות מס- נכון יהיה שכולם יהנו, בחזקת " שיאור בעושר " , רוצה לומר לשרוד לאורך זמן, ובטוב, כאשר לכולם טוב, ולא רק לבעלי העסק.